top of page

MARNÁ SNAHA – jak to začalo a jak to je...
MARNÁ SNAHA se poprvé postavila na start v roce 2015. Jádrem posádky jsou od počátku Míra Kříž, Martin Duba a Jirka Bulant. O rok později se podařilo spolku odkoupit starší dračí loď, kterou bylo nutné kompletně zrenovovat a opravit. Úkolu se na výbornou zhostil Jirka Svatek ml., za což mu patří velké poděkování. Opravená zelená dračí loď se tak stala na dlouhou dobu naší jedinou tréninkovou lodí. Postupem času jsme získali do výpůjčky novější dračí loď, která je už srovnatelná s loďmi, na kterých se závodí, vybudovali jsme u Zámeckého rybníka potřebné zázemí pro uskladnění lodi. Podařilo se nám tak dosáhnout jednoho z cílů spolku, kterým je vytvoření zázemí a vhodných podmínek pro rozvoj tohoto sportu v Horní Cerekvi. 
V září 2016 se MARNÁ SNAHA poprvé představila v roli pořadatele a uvedla do světa dračích lodí Půlnočního draka s jeho nočními jízdami. Do České asociace dračích lodí (CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION) vstoupila Horní Cerekev až v roce 2017, protože vedení asociace ze začátku nebralo snahu MARNÉ SNAHY příliš vážně :-)

marna_snaha.JPG

Za roky působení se v posádce MARNÉ SNAHY vystřídalo více jak 50 lidí. Největší úspěch MARNÁ SNAHA zaznamenala doposud v Ostrožské Nové Vsi (Kunovská tabule u loděnice) na Mistrovství Moravy – Slovácké léto 2020, kde se v kategorii amatérské FUN posádky stala Mistrem Moravy. 

bottom of page