top of page

MARNÁ SNAHA - jak to začalo a jak to je...

MARNÁ SNAHA byla založena v roce 2014 a jádrem posádky byl a je Miroslav Kříž, Martin Duba a Jiří Bulant. Nejdříve bylo potřeba sehnat loď, což se podařilo, ale byla v hrozném stavu. Rekonstrukci provedl Jiří Svatek ml., za což mu patří velké poděkování. Koupila se první pádla a zelená tréninková dračí loď vyjela na Zámecký rybník. Začalo se trénovat a v roce 2015 absolvovala MARNÁ SNAHA svůj první závod . Dne 10. 9. 2016  připravila MARNÁ SNAHA první velký závod v Horní Cerekvi - prvního Půlnočního draka.

Do České asociace dračích lodí (CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION) se Horní Cerekev dostala až v roce 2017, protože vedení asociace ze začátku nebralo snahu MARNÉ SNAHY příliš vážně :-)

marna_snaha.JPG

Za roky působení se v posádce MARNÉ SNAHY vystřídalo více jak 50 lidí. Největší úspěch MARNÁ SNAHA zaznamenala doposud v Ostrožské Nové Vsi (Kunovská tabule u loděnice) na Mistrovství Moravy - Slovácké léto 2020, kde se v kategorii amatérské FUN posádky stala Mistrem Moravy. Za největší vnitřní neúspěchy považuje MARNÁ SNAHA, když jede na závody v počtu 12 lidí... O báječný catering se na závodech stará Martina a Šárka - na úrovni JH tedy jídla hodně!

V roce  2022 se 19 lidí zúčasnilo akce Marná snaha v Benátkách, o které si můžete přečíst zde.

bottom of page