top of page

O nás

Historie
Historie dračích lodí v Horní Cerekvi se začala psát v roce 2014 v Telči, kdy si parta sportovních nadšenců z Horní Cerekve poprvé sedla do dračí lodě. O rok později si to znovu tahle parta vyzkoušela v Jindřichově Hradci na rybníku Vajgar již pod názvem posádky Marná snaha, a ještě téhož dne byl založen spolek Prima sport Horní Cerekev. 

Činnost spolku je zaměřena především na sportovní odvětví dračích lodí a jeho cílem je podpora a rozvoj sportu a vytváření vhodných podmínek pro sportovní činnost. Na začátku jsme si dali za cíl uspořádat v Horní Cerekvi na Zámeckém rybníce alespoň deset ročníků závodu dračích lodí a dále vybudovat potřebné zázemí nejen pro tento závod, ale i naše tréninky.


Půlnoční drak
Od roku 2016 jsme pořadateli a organizátory závodu dračích lodí s názvem Půlnoční drak Horní Cerekev.  Tento závod se koná v Horní Cerekvi na Zámeckém rybníce vždy v měsíci září. Závod je koncipován jako dvoudenní a je určen jak juniorským / školním posádkám (pátek), tak posádkám dospělých (sobota). Závod je výjimečný především svými nočními jízdami, kdy posádky jedou v drahách vytyčených hořícími loučemi. Závod Půlnoční drak Horní Cerekev je od r. 2017 rovněž nositelem českého rekordu zapsaného v České knize rekordů jako „Noční závod dračích lodí osvícený nejvíce hořícími loučemi“. V době vytvoření rekordu bylo napočítáno celkem 63 hořících loučí. Za dobu své existence doznal Půlnoční drak mnoha dalších invencí, kterými se snaží oslovit a zaujmout účastníky závodu. 

Marná snaha  
Členové spolku zůstali u svého historického názvu posádky, kterým vstoupili do světa dračích lodí, a po celou dobu závodí pod vlajkou Marné snahy. Posádka se pravidelně zúčastňuje několika závodů ročně.

V současné době působí v Horní Cerekvi další posádky dračích lodí:


- Půlnoční lišky (ženská posádka, působí od r. 2017)
- Bohyně po víně (ženská posádka, působí od r. 2021)

- Cerekvičtí draci a Cerekvická dráčata (posádka žáků a juniorů ve věku 7-17 let)
Kontakt: Cerekváček, z.s.
Tel.: +420 605 399 655
E-mail: dracilodehornicerekev@gmail.com

- Zlaté rybky (posádka nejmladších dětí ve věku 3–5 let) 
Kontakt: NEXPA, z. s. 
E-mail: spoleknexpa@gmail.com
 
Tréninky

Tréninky posádek probíhají od dubna do října na Zámeckém rybníce, a to každou neděli. Případné zájemce o náš sport rádi uvítáme na některém z našich tréninků, kde si každý může pádlování vyzkoušet a případně se k naší posádce přidat.

V případě zájmu nabízíme rovněž pro celé skupiny a posádky dračích lodí z regionu možnost si dračí loď od nás zapůjčit. Využití našeho posádkového kormidelníka dle dohody. Viz. Nabídka pro firmy.

bottom of page