top of page

Půlnoční drak - 7. ročník 9.-10. 9. 2022 Horní Cerekev

Sedmý ročník Půlnočního draka byl odstartován 9.  9.  2022 ve 12:00 hodin závody školních posádek.

ZŠ Dobronín

Na břehu pobíhající Zlaté rybky v plovacích vestičkách s malými pádly v ruce bylo skutečně pěkné pozorovat, v lodi si však vedly na výbornou. K zajímavostem závodu přispěla i posádka ZŠ Nový Rychnov, která k nám přijela na kole a přidala si tak ke sportovnímu výkonu dalších 16 km na kole. Klobouk dolů! V neposlední řadě je také zmínit a ocenit odvahu žáků ZŠ Dobronín, kteří na dračí loď usedli poprvé.
Vyhlášení výsledků přineslo velkou radost Cerekvickým drakům, protože prostě vyhráli. Cerekvická dráčata skončila čtvrtá a porazila tedy i starší soupeře. Posádka ZŠ Počátky se umístila na druhém místě, třetí skončila posádka ZŠ Nový Rychnov, pátá byla posádka ZŠ Dobronín. Zlaté rybky obsadily šesté místo. Medaile předávala olympijská reprezent
antka a čerstvě bronzová z Mistrovství světa v ledním hokeji žen Denisa Křížová.

Hlavní závod posádek dospělých pokračoval následující den, kdy k nám dorazilo v podstatě z celé republiky celkem 33 posádek, které se tradičně utkaly ve čtyřech kategoriích.Pořadatelé si na tento ročník závodu pozvali i zajímavé hosty, kterými byly osobnosti ze světa sportu, které dosáhly významných ocenění a zároveň mají úzký vztah k městu Horní Cerekev, např. Denisu Křížovou – účastnici Olympijských her v Tokiu, která reprezentovala ČR v ledním hokeji nebo paraolympionika ve stolním tenise Filipa Nacházela.

celkové výsledky
výsledky jízd

Po ukončení závodů jsme se zeptali zakladatele a pořadatele Půlnočního draka Miroslava Kříže, jaký má z letošní akce pocit.

Po minulém roce, kdy nám vše překazilo brutální počasí, jsme si to všichni pořádně užili. 7 let pořádám Půlnočního draka, ale velkou zásluhu při realizaci této akce mají přátelé Martin Duba a Jiří Bulant. Také bych chtěl poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s přípravou dráhy a stavbou stanů. Akce se rozhodně podařila, 33 dospělých posádek, 6 juniorských a stovky návštěvníků si jistě odneslo nejeden zážitek. Kdo na Půlnočním drakovi 2022 nebyl, může jen litovat a těšit se na další ročník, protože Půlnoční drak byl a bude!

Vše ukončila Dračí párty, tančilo se a zpívalo až do 2 hodiny ranní.